Satılık

Yavuz Özer Alley Art Gallery - Kırgızistan

Yavuz ÖZER Photography Alley Art Gallery / 

K. İrlanda/ Kişisel Fotoğraf Sergisi

- Bülten -            Fotoğrafçı ve Akademisyen Yavuz ÖZER'in "Nomad Kyrgyz People on Tien Shan Mountains" başlıklı kişisel fotoğraf sergisi 8 Aralık 2014 - 2 Ocak 2015 tarihlerinde Kuzey İrlanda'nın en büyük ve önemli sanat galerilerinden olan Alley Art Gallery'de sergilenecektir.

            Sergi için fotoğraf projesinin üçbin civarındaki fotoğraflarından seçilen 40 adet fotoğraf 8 Aralık Pazartesi günü gerçekleştirilecek olan açılış töreninden itibaren yaklaşık bir ay boyunca sanatseverlerin ilgisine sunulacaktır. Sergimiz hakkında size bilgi vermekten mutluluk duymaktayız.
            


Alley Art Gallery Resmi web sayfası sergi duyurusu için:

            


  “Nomad Kyrgyz People on Tien Shan Mountains"  (Tanrı Dağlarında Göçebe Kırgızlar) fotoğraf projesi Kırgızistan’da günümüzde hala göçebe yaşam sürmekte olan Kırgız topluluklarının yaşamını anlatmaktadır. Fotoğrafçı Yavuz ÖZER 2012 yılı Temmuz ve Ağustos ayları içinde, Kırgızistan'da (Tanrı) Tien Shan dağlarının farklı uzantıları boyunca bin km'den fazla yol kat etmiş ve bu sıradağların geniş bir coğrafi alana yayılan zirvelerinde geleneksel göçebe Kırgız çadırı olan (Bozüy)'de Kırgızlar ile birlikte yaşayarak, onların günlük yaşamlarını, kültürlerini, fotoğraf karelerine yansıtmaya çalışmıştır. 
Göçebe Kırgızlar, yeryüzünün bozulmamış nadir doğal alanlarından olan bu zirvelerde, binlerce yıldır mayıs-ekim ayları arasında geleneksel yaşamlarını sürmektedir. Bu zirveler, karların erimesi ile birlikte ortaya çıkan çeşitli endemik bitkileri, krater gölleri ile göçebe topluluklar için elverişli yaşam koşullarına sahiptir.
            Kişisel sergi Kırgız yerel göçebe kültürünü tanıtarak günümüzde küreselleşmenin etkisi ile tektipleşen popüler kültüre karşı direnmekte olan bir yerel kültüre dikkat çekmeyi amaçlamaktadır. Ayrıca Tien Shan (Tanrı) dağlarının bol temiz su, oksijen ve endemik bitkilere sahip doğasının günümüzde turizm baskısı, altın madeni arama çabaları gibi nedenlerle tehlike altında bulunması da fotoğraf sergisinde vurgulanmak istenen bir diğer konudur. 
            Bültenimize gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ediyoruz.Yavuz ÖZER Photography
Bilgi ve İletişim İçin:   Elif Önal
Tel: 0 553 208 43 30
E-Mail: yavuzozerphotography@outlook.com

Fax: 00 90 272 228 13 08


Facebook ekranını görüntüleyemeyenler için

Yavuz Özer Alley Art Gallery - Kırgızistan Reviewed by Bilig Bitig on Pazar, Kasım 02, 2014 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Türk Asya - Asian Turkish, Тюрки России © 2014|Bazı Hakları Saklıdır.
>5846 Numaralı Kanun Gereği Gizlilik ve Kullanım Şartlarını Okuyunuz.|Künye

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.