--> Taner Ünal Hakkında Yapılan İftiraları Cevaplıyor | Türk Asya - Asian Turkish, Тюрки России

Taner Ünal Hakkında Yapılan İftiraları Cevaplıyor

Taner Ünal Hakkında Yapılan İftiraları Cevaplıyor Amaç bir çamur atarak itibarsızlaştırmaktıHayatımız boyunca yaptığımız bütün işler faa...

Taner Ünal Hakkında Yapılan İftiraları Cevaplıyor

Amaç bir çamur atarak itibarsızlaştırmaktıHayatımız boyunca yaptığımız bütün işler faaliyetler tek tek soruşturma konusu yapıldı.

Önce dernekte para yediğimiz idda edilmiş 2006/873 Numara ile 4 yıl devam eden soruşturma neticesinde suçsuzluğum ortaya çıkmıştır.

Bir çok suçlama birleştirilmiş Ankara Basın Cumhuriyet Savcılığınca yürütülen 2006/1504 numaralı soruşturma 2009/1303 numara ile Kovuşturmaya ve Vatanseverler Derneği ile ilgili iddiaların mesnetsizliği nedeniyle Kapatılmasına yer olmadığını karar verilmiştir.

Cezaevinde iken sorgulamaya gerek duymadan Masak soruşturması ile bir dava açılıyor.Nasıl olsa ceza verecek bir şey buluruz mantığı.

30 yıllık ticari hayatımla ilgili 18 klasör inceleme yapılıyor. Babaannemden kalan arsaları bile orada öğrendim.

Rahmetli Eşim muhasebeciye 100.000 lira veriyor bu günkü parayla 100 TL neticede makbuzunu ve kaydını bulduk derken 210,5 Euro bir bankada para bulunuyor 1989 yılında bankada Teminat Mektubu bakiyesi bir para unutuyoruz ve 2004 Euroya çevriliyor.

Teminat mektubu bakiyesi olduğu için banka irad kaydedemiyor ancak elektronik ortama geçildiği için Teminat Mektubu bulunamıyor.

Bir yıl araştırdık Antalya Şekerbank eski kayıtlarını bir apartmanın deposunda çuval içerisinde buldular Allahtan yakılmamış.

Böylece ceza almaktan kurtulduk yani 30 yıllık hayatımız didik didik edildi Yaptığımız her iş için bütün kaynaklarımız araştırıldı.

Bayrak Yürüyüşlerinden Türkeli Gazete ve dergisine yaptığımız işlerin parasını nereden bulduğumuz kuruş kuruş incelendi.

Hepsinden beraat ettik hepsinden alnımız ak başımız dik çıktık. 7 yıl bir yandan cezaevlerinde bir yandan mahkemelerde süründük.

Hakkımızda hiç bir yolsuzluk ve usulsuzluk çıkmadı "Ergenekon davasında eski iftiralara "ispat edin kendimi infaz ederim"dedim.

Arkadaşlar 42 yıldır şahsıma atılan iki iftira var Birincisi Çaldı çırptı yedi içti. Masak nedeniyle açılan davada bütün bu yalanlar bitti.

Ankara 3 Asliye Ceza Mahkemesinde Masak soruşturmasıyla açılan 2009/57 Esas davadan 29 Haziran 2010 günü 2010/493 karar ile beraat ettik.

Mesele yazdıklarımıza anlattıklarımıza cevap verememeleridir. Doğru söyleyeni susturamıyorlar ancak böyle perişan ediyorlar.


İkinci iftira ise bizim "uzlaşmasız ve kavgacı olduğumuz" Ben şahsımla ilgili bir mesele olduğunda fazla önemsemem hemen uzlaşırım.

Alacak verecek meselesi olduğunda da hemen uzlaşırım çünkü ben ticareti bir takım hizmetleri üretmek için yapıyorum önemli değildir.

Ancak Milli olan Milletime ait olan hiç bir meselede uzlaşmam ve kesinlkle ve kesinlikle hoş göremem hayatım boyunca taviz vermedim vermemde.

Çöpçü benden yaşlıysa elini öperim ancak hayatım boyunca haksız olan hiç bir kimseye hiç bir makamdakine hoş görü göstermedim.

Gönen ve Atabey'e gölet istediler Drenaj havzası yoktu çanak yoktu alttan Eğirdir gölü pompaj sulaması geçiyordu rantabilite sıfırdı.

Turgut Özal imzasıyla Gönen ve Atabey'e gölet için imzam istendi "Tüyü bitmedik yetimin hakkı atamam"dedim ve istifa ettim.

Hayatım boyunca ne hizmet yaptıysam alnımın teridir emeğimin karşılığıdır Bütün bunlar 7 yıl boyunca mahkemelerde ortaya çıkmıştır.

Nihal Atsız Hocam'ın ve Bir çok Türkçü ağabeyimizin yaşadığı sıkıntılar bana ders oldu ve Mühendislik mesleğini seçtim.
Çünkü Atsız Hocamın ve diğer ağabeylerimin yolundan gidecektim yollar taşlıydı yapacağımız hizmetler sırasında iki darbede yıkılmamalıydık.

Çok genç yaşlarda Libya'da 1000 konut inşaatı dahil büyük inşaat işleri yaptım hepsinden kazandım ancak siyasi sebeplerle işlerim sabote edildi.

Başıma getirilen bütün komploları gece gündüz çalışarak aştım. Bu kadar zorlukların içerisinde günde bir iki saat uykuyla tarih çalıştım.

20 ylılı aşkın devam eden Türkeli Gazetesi ve dergisi döneminde Türkiye'nin en kıymetli bilim adamları ile çalıştım onlardan ders aldım.

Bu kadar yoğun geçen hayatım sorasında 72 yılından itibaren köşe yazdım Araştırmalarımı yayınladım Sabahlara kadar çalışarak geçmiş bir ömür.

Allah'a şükür İçki sigara kullanmadım oldukça mütevazi hatta mütevaziden de kısıtlı bir şekilde yaşadım bu nedenle her şart altında dayandım.

Sadece bir inşaatımdan bana ait 320 adet dairenin tapusunu verdirmediler daireleri bırakıp gitmem için Başıma her iş getirildi.

İşin İçerisine her merciden insan sokuldu ve 95-2005 arası yıllarca her türlü komployu yaşadım pes etmedim.

Öylesine imkansızlıklar içerisine itildim ki Ankara Bağlum'dan Adliye binasına kadar dolmuş param olmadığı için yaya gittim ama gittim.

Arada bir muarızlarımız geldi.
"Taner Bey biraz yumuşasanız biraz oluruna gitseniz kaleminizin ucu çok sivri başınıza bunlar gelmesin" dediler.

Allah'a şükür hiç bir gün hiç bir şekilde inanmadığımız bir şeyi yazmadık ve söylemedik İnşallah doğru bildiğimizi söyleyerek de gideriz dünyadan.


*************Savcıdan itiraf: ABD karşıtlığıyla yargılanıyorlar

Savcıdan itiraf: ABD karşıtlığıyla yargılanıyorlar Ergenekon ana davasının dünkü duruşmasında Vatansever Kuvvetler Güç Birliği Genel Başkanı Taner Ünal’ın çapraz sorgusu yapıldı. Sorguya Ünal’ın yanıtlarından çok Savcı Nihat Taşkın’ın itiraf niteliğindeki sözleri damga vurdu.

SAVCI NİHAT TAŞKIN’DAN İTİRAF GİBİ SÖZLER

Vatansever Kuvvetler Güç Birliği Genel Başkanı Taner Ünal, dün yapılan çapraz sorgusunda duruşma savcılarının sorularını yanıtladı. Dernek faaliyetlerinin sorgulandığı duruşmada bazı sorular ise Taner Ünal’ın yazdığı yazılar üzerinden soruldu. İşte bu yazılardan birinde savcı Nihat Taşkın itiraf gibi cümle kurdu.

AMERİKAN KARŞITLIĞIYLA YARGILANIYORSUNUZ

Savcı Nihat Taşkın Vatansever Kuvvetler Güç Birliği Genel Başkanı Taner Ünal’a, Amerika ve İsrail’in dünya ve ülke politikaları üzerindeki etkisini anlatan bir yazısını okudu. Yazıda buna karşı nasıl mücadele edilmesi gerektiğinden bahsediliyordu. Savcı Taşkın “Bu yazıyı ne amaçla yazdınız?” diye sordu.

Bu soruya Ünal’ın avukatı
 “Müvekkilimin düşünceleri mi sorgulanıyor” diyerek itiraz etti. Mahkeme Başkanı Köksal Şengün de savcıya “Bu yazıyı neden okudunuz?” diye sordu.

MAHKEME BAŞKANI KÖKSAL ŞENGÜN


"Savcı Bey bu metni neden okudunuz. Bunun suçlamayla ne alakası var?"

Savcı Nihat Taşkın itiraf niteliği taşıyan sözleri bu yanıtında söyledi.

SAVCI NİHAT TAŞKIN


"Ama sayın başkan zaten bunlarla suçlanıyorlar."

Bu sözler salonda bulunanlar tarafından


 “Savcı niyetini belli etti” 

diye yorumlandı.

ulusalkanal.com.tr


*************Mahkemelerde Konferans ve Tv Programlarımızdaki söylediklerimiz nedeniyle suçlandık Orada inandıklarımızın kavgasını yaptık ilerisini söyledik.

Ergenekonda "Türkiye'yi "Milli şuur sahibi Türk gençleri idare etmelidir" dediğimiz ve ABD karşıtlığımız suç olarak değerlendirildi.

Bu sebeple tek geri adım atmadık ve "Neden Atatürkçü ve Türkçü olduğumuzu Neden Türklerin idare etmesi gerektiğini" uzun uzun anlattık.

Ergenekon Davasında Mahkeme huzurunda verdiğimiz ifadeyi 15 Haziran günü öğle sonu paylaşmıştık Twitter sayfamızdan okuyabilirsiniz.  https://twitter.com/tanerunal682

Ergenekon Davasında Türkçülük ve ABD karşıtlığından 8 yıl 9 ay ceza aldık. Aynı iddialarla İki ayrı Ağır Ceza Mahkemesinde daha davamız var.

Mükerer yargılama yapılması yasalara aykırı olmasına rağmen aynı suçtan 3 Özel Yetkili mahkemede yargılanan tek sanık durumundayım.

Yıllardır hakkımızda yapılan iftiralar yalanlar Mahkemelerin huzurunda tükendi ellerinde kala kala "IRKÇILIĞIMIZ VE ABD KARŞITLIĞIMIZ" kaldı.


Değerli Arkadaşlarım Söylediklerimize cevap veremeyenler Sürekli iftira atıyorlar. Sırf bu sebeple her türlü komployu yaşıyoruz Mesele budur.
COMMENTS

Ad

12 Hayvanlı Türk Takvimi,13,1914-1918 Birinci Dünya Savaşı,1,3 Mayıs Türkçülük Günü,6,Abdaliye Devleti,1,Adile Ayda,1,Adilşahlar,1,afganistan özbekleri,8,Ahıska Türkleri,2,Ahlatşahlar (Ermenşahlar,2,Ahmet Cevdet Paşa,2,Ahmet Gürses,2,Ahmet Şafak,2,Akhunlar (Eftalitler),2,Akılcı Seçim Taktikleri,1,Akkoyunlular,2,Alâiye Beyliği,1,Alev Alatlı,6,Ali Suavi,1,Alparslan Türkeş,4,Altay Dergi,12,altın elbiseli adam,4,Altın Orda Devleti,1,Anau Uygarlığı,2,Araz Elsəs,1,Arsaklılar Devleti,1,Artuklular,3,Astrahan Hanlığı,2,Atabetü’l-Hakayık,1,Atatürk,34,Atatürkün Samsuna Çıkışı ve Vahidettin Taner Ünal Araştırmaları,27,Attila,5,Avarlar,9,Avrupa Hun Devleti,9,Aydınoğulları,1,Azerbaycan,53,Babür İmparatorluğu,2,Bakü Hanlığı,1,Balkarlar,5,Banu Avar,5,Başkurtistan,33,Behmenîler,1,Berendi Türkleri,1,Beridşahlar,1,Bəxtiyar Vahabzadə,1,Bilge Kağan,5,Buhara Hanlığı,1,Bulgarlar,7,Büyük Selçuklu Devleti,7,Büyük Timur İmparatorluğu,5,Candaroğulları (İsfendiyaroğulları),1,Celal Sengör,1,Celayirliler,1,Cengiz Özakıncı,3,Çanakkale Savaşı,2,çevrimiçi kindle mobi epub pdf oku,633,Çevrimiçi Saadettin Gömeç Makalesi Oku,41,Çevrimiçi Ziya Gökalp oku - internetten Ziya Gökalp oku - online Ziya Gökalp oku,38,Çobanoğulları Beyliği,1,Çu Devleti,1,Çuvaşistan,13,Dağıstan,4,Danişmendliler (Danişmendoğulları),3,Dede korkut,8,Delhi Türk Sultanlığı,2,Derbent Azerileri,1,Dımaşk Atabegliği,1,Dilmaçoğulları Beyliği,1,Divanü Lugati't Türk,9,Doğu Türkistan,20,Dulkadiroğulları Beyliği,1,Ebulfez Elçibey,6,Emir Timur,5,Enver Paşa,2,Erbil Atabegliği,1,Eretna Beyliği,1,Ermeni Soykırımı Yalanları,2,Eşrefoğulları,1,Etice-Hurrice,3,Eyyübiler,2,F. M. Dostoyevski MEB klasik Çevrimiçi Oku,25,Fuzuli,3,Gagavuzya,10,Ganira Pashayeva,1,Gayaz İshaki,1,Gazali,1,Gazneliler,2,Gence Hanedanlığı,1,Germiyanoğulları,2,Gök Bilge Hüseyin Nihal Atsız,62,Göktürkler,32,Güncel,34,Güneş Dil Teorisi,1,haber,7,habertürk,7,Hakasya,11,Halil İnalcık,2,Hamidoğulları,1,Harezmşahlar,1,Haydarâbad Nizamlığı,1,Hazar İmparatorluğu (Hazarlar),6,Hive Hanlığı,1,Hoca Ahmet Yesevi,1,Hokand Hanlığı,1,Hulkar Abdullaeva,20,Hulki Cevizoğlu,1,Hun İmparatorluğu,15,Irak Selçukluları,3,İbn Bibi,1,İhşidoğulları Beyliği (İhşidîler),1,İlber Ortaylı,2,İldenizliler,1,illüstrasyonlu Türkçü - Pantürkist Video Ali Can Meydan Yapımları,4,İnaloğulları Beyliği,1,İnançoğulları (Lâdik Beyliği),1,internetten kitap oku,624,iskitler,20,İsmail Gaspıralı,3,izleti,277,İzmir (İzmiroğulları,1,İzmiroğlu) Beyliği,1,Kadı Burhaneddin Ahmed Devleti,1,Kanglı/Kanklı Türkleri,1,Karaçay,14,Karahanlılar Devleti,6,Karakalpakistan,2,Karakoyunlu,1,Karamanoğulları (Karamanoğlu),1,Karasioğulları,2,Karay Türkleri,2,Karluklar,2,Kasım Hanlığı,1,Kaşgar Turfan Hanlığı,3,Kaşgarlı Mahmut,6,Kaşkay Türkleri,3,Kazakeli,44,Kazan Hanlığı,1,Kazım Karabekir Paşa,3,Kemal Ermetin,1,Kerkük Türkleri,1,Kırgızlar,27,Kırım Özerk,9,Kimekler (Kimek Devleti),4,Kirman Selçukluları,1,kitab o'qı,60,kitap oku,624,kitep oxu,60,kitop oka,60,Kuman Kıpçak Türkleri,12,Kumuklar,3,Kuşanlar,2,Kutadgu Bilig,7,Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti,1,Ludîler,1,Macarlar ve Türkler,9,Mahmut Esat Bozkurt,2,Massagetler - Tomris,5,Mehmet Kaplan,1,Memlükler (Memlûk Devleti),4,Mengücekler,1,Mengücekoğulları),1,Mengücükler (Mengücükoğulları,1,Menteşe),1,Menteşeoğulları (Menteşeoğlu,1,Milli Mücadele национальная борьба в Турцию national struggle for Turkey,14,Moğol İmparatorluğu,15,Muhammed Emin Resulzade,4,Murat Bardakçı,3,Mustafa Şokay,1,Mustafa Yıldızdoğan,1,Nahçıvan,2,Nejdet Sançar,3,Nesimi,1,Nihat Genç,1,Nogay Hanlığı,5,Nursultan Äbişulı Nazarbayev,2,Oğuz Boyları Damgaları-Tamgaları,29,Oğuz Kağan,13,Oğuz-Yabgu Devleti,6,online çevrimiçi internetten osmanlıca oku,449,online kitap oku,624,online turkish book read,624,orhun_orkun_kadim_türk_dili,45,Osmanlı İmparatorluğu,18,osmanlıca kitap oku,449,ottoman books read,449,ottoman history book,449,Ön Türkler,320,Özbek Eli,20,Peçenek Türkleri,3,Pervaneoğulları Beyliği,1,Prof Dr Kazım Mirşan,49,Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu,4,proto turks,312,Ramazanoğulları,1,Reha Oğuz Türkkan,3,Rıza Nur,4,Sabarlar ( Sabar Devleti),2,Sâcoğulları (Sâcîler),1,Safevî Devleti (Safevîler),4,Safeviler,7,Saha Türkleri,13,Sâhibatâoğulları (Sahib Ataoğulları),1,Saka Türkleri,11,Salgurlular,1,Saltuklu Beyliği (Saltuklular,2,Saltukoğulları),1,Saruhanoğulları,1,Sayan Altay Türkleri,17,Sekel Yazısı,5,Selaattin Eyyübi,1,Selçuklu Kartalı Afşin Bey,1,senseizm,77,Serdengeçti Dergisi Çevrimiçi Oku 1950,24,Sibir Hanlığı,2,Sökmenliler),1,Suriye Selçukluları,1,Sümerliler,21,Şəhriyar,2,Tabgaçlar (Tabgaç Devleti),2,Taner Ünal ile Tarih ve Siyaset Yazıları,111,Taner-Ünal-e-kitap-pdf-makaleler-tarih-oku-okuttur-epub-ebook-read-Bilig-Bitig,68,Tataristan,24,Tekeoğulları,1,Tengri Tanrı Allah,4,Tolunoğulları Beyliği,3,Tuğluklular,1,Turan ensemble,6,Turan Yazgan,1,turan_halklari_turanic_people_hajra_turan-turkestan-turks,72,Turania People - Grand Asian Turkestan - Turkish Public - Азия Туран Туркестан,2,turcarum imperatore,311,Turkic Republics and Communities Türk Dünyası Bağlantı Zincirleri,11,turkish bookcase,60,Turkish stamps,312,Tuva Türkleri,7,Türgişler (Türgiş Devleti),1,Türk Asya,150,Türk Bahar Bayramı Nevruz,2,Türk Belgesel,56,Türk Denizliği Piri Reis,2,Türk Dili,142,Türk Din Anlayışı,54,Türk Dünyası Derlemeler,11,Türk Film,5,Türk Kültür ve Sanatı,192,Türk Ocakları,2,Türk Okçuluğu,2,Türk Sergiler,28,Türk Türkmen mitolojisi karakterleri - Turkish mythology characters - Турецкие символов мифология,41,Türk ve Türkiye Tarihi,213,Türk_mitolojisi-Turkish_mythology-Турецкий_мифология,43,Türkçe Tarih Dergisi,3,Türkçü Dergi,1,Türkiye,68,Türkiye Selçuklu Devleti,3,Türklerde Bilim,18,Türkmenler,24,Uğur Mumcu,2,ultra-türkler,2,Urum Türkleri,2,Uygurlar,33,Yakutistan,16,Yaşar Kalafat,1,Yazarlar,3,Yusuf Akçura,4,Zeki Velidi,6,Zengîler,2,Ziya Gökalp,5,кiтап oxu,60,кiтапхана oqı,60,мәдениет,60,мәлiмет,60,мәлiмет ұсыну,60,Тюрки России,12,
ltr
item
Türk Asya - Asian Turkish, Тюрки России: Taner Ünal Hakkında Yapılan İftiraları Cevaplıyor
Taner Ünal Hakkında Yapılan İftiraları Cevaplıyor
http://2.bp.blogspot.com/-t-uOQ3kY3X4/U5bW1nsWTWI/AAAAAAAA3do/soTI5RV69RA/s1600/taner_unal_turkasya_1.jpeg
http://2.bp.blogspot.com/-t-uOQ3kY3X4/U5bW1nsWTWI/AAAAAAAA3do/soTI5RV69RA/s72-c/taner_unal_turkasya_1.jpeg
Türk Asya - Asian Turkish, Тюрки России
http://www.biligbitig.com/2014/06/taner-unal-hakknda-yaplan-iftiralar.html
http://www.biligbitig.com/
http://www.biligbitig.com/
http://www.biligbitig.com/2014/06/taner-unal-hakknda-yaplan-iftiralar.html
true
8698665457039130098
UTF-8
Tüm Konular Yüklendi Hiç Konu Bulunamadı Hepsini Göster Dahası.. Cevapla Cevap Verme Sil By Anasayfa Sayfalar Konular View All Size Önerdiğimiz ETiket Arşiv Arama Yap Tüm Konular İsteğinizle herhangi bir gönderi eşleşmesi bulunamadı Anasayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS PREMIUM CONTENT IS LOCKED STEP 1: Share to a social network STEP 2: Click the link on your social network Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy Table of Content