Satılık

Taner Ünal Hakkında Yapılan İftiraları Cevaplıyor

Taner Ünal Hakkında Yapılan İftiraları Cevaplıyor

Amaç bir çamur atarak itibarsızlaştırmaktıHayatımız boyunca yaptığımız bütün işler faaliyetler tek tek soruşturma konusu yapıldı.

Önce dernekte para yediğimiz idda edilmiş 2006/873 Numara ile 4 yıl devam eden soruşturma neticesinde suçsuzluğum ortaya çıkmıştır.

Bir çok suçlama birleştirilmiş Ankara Basın Cumhuriyet Savcılığınca yürütülen 2006/1504 numaralı soruşturma 2009/1303 numara ile Kovuşturmaya ve Vatanseverler Derneği ile ilgili iddiaların mesnetsizliği nedeniyle Kapatılmasına yer olmadığını karar verilmiştir.

Cezaevinde iken sorgulamaya gerek duymadan Masak soruşturması ile bir dava açılıyor.Nasıl olsa ceza verecek bir şey buluruz mantığı.

30 yıllık ticari hayatımla ilgili 18 klasör inceleme yapılıyor. Babaannemden kalan arsaları bile orada öğrendim.

Rahmetli Eşim muhasebeciye 100.000 lira veriyor bu günkü parayla 100 TL neticede makbuzunu ve kaydını bulduk derken 210,5 Euro bir bankada para bulunuyor 1989 yılında bankada Teminat Mektubu bakiyesi bir para unutuyoruz ve 2004 Euroya çevriliyor.

Teminat mektubu bakiyesi olduğu için banka irad kaydedemiyor ancak elektronik ortama geçildiği için Teminat Mektubu bulunamıyor.

Bir yıl araştırdık Antalya Şekerbank eski kayıtlarını bir apartmanın deposunda çuval içerisinde buldular Allahtan yakılmamış.

Böylece ceza almaktan kurtulduk yani 30 yıllık hayatımız didik didik edildi Yaptığımız her iş için bütün kaynaklarımız araştırıldı.

Bayrak Yürüyüşlerinden Türkeli Gazete ve dergisine yaptığımız işlerin parasını nereden bulduğumuz kuruş kuruş incelendi.

Hepsinden beraat ettik hepsinden alnımız ak başımız dik çıktık. 7 yıl bir yandan cezaevlerinde bir yandan mahkemelerde süründük.

Hakkımızda hiç bir yolsuzluk ve usulsuzluk çıkmadı "Ergenekon davasında eski iftiralara "ispat edin kendimi infaz ederim"dedim.

Arkadaşlar 42 yıldır şahsıma atılan iki iftira var Birincisi Çaldı çırptı yedi içti. Masak nedeniyle açılan davada bütün bu yalanlar bitti.

Ankara 3 Asliye Ceza Mahkemesinde Masak soruşturmasıyla açılan 2009/57 Esas davadan 29 Haziran 2010 günü 2010/493 karar ile beraat ettik.

Mesele yazdıklarımıza anlattıklarımıza cevap verememeleridir. Doğru söyleyeni susturamıyorlar ancak böyle perişan ediyorlar.


İkinci iftira ise bizim "uzlaşmasız ve kavgacı olduğumuz" Ben şahsımla ilgili bir mesele olduğunda fazla önemsemem hemen uzlaşırım.

Alacak verecek meselesi olduğunda da hemen uzlaşırım çünkü ben ticareti bir takım hizmetleri üretmek için yapıyorum önemli değildir.

Ancak Milli olan Milletime ait olan hiç bir meselede uzlaşmam ve kesinlkle ve kesinlikle hoş göremem hayatım boyunca taviz vermedim vermemde.

Çöpçü benden yaşlıysa elini öperim ancak hayatım boyunca haksız olan hiç bir kimseye hiç bir makamdakine hoş görü göstermedim.

Gönen ve Atabey'e gölet istediler Drenaj havzası yoktu çanak yoktu alttan Eğirdir gölü pompaj sulaması geçiyordu rantabilite sıfırdı.

Turgut Özal imzasıyla Gönen ve Atabey'e gölet için imzam istendi "Tüyü bitmedik yetimin hakkı atamam"dedim ve istifa ettim.

Hayatım boyunca ne hizmet yaptıysam alnımın teridir emeğimin karşılığıdır Bütün bunlar 7 yıl boyunca mahkemelerde ortaya çıkmıştır.

Nihal Atsız Hocam'ın ve Bir çok Türkçü ağabeyimizin yaşadığı sıkıntılar bana ders oldu ve Mühendislik mesleğini seçtim.
Çünkü Atsız Hocamın ve diğer ağabeylerimin yolundan gidecektim yollar taşlıydı yapacağımız hizmetler sırasında iki darbede yıkılmamalıydık.

Çok genç yaşlarda Libya'da 1000 konut inşaatı dahil büyük inşaat işleri yaptım hepsinden kazandım ancak siyasi sebeplerle işlerim sabote edildi.

Başıma getirilen bütün komploları gece gündüz çalışarak aştım. Bu kadar zorlukların içerisinde günde bir iki saat uykuyla tarih çalıştım.

20 ylılı aşkın devam eden Türkeli Gazetesi ve dergisi döneminde Türkiye'nin en kıymetli bilim adamları ile çalıştım onlardan ders aldım.

Bu kadar yoğun geçen hayatım sorasında 72 yılından itibaren köşe yazdım Araştırmalarımı yayınladım Sabahlara kadar çalışarak geçmiş bir ömür.

Allah'a şükür İçki sigara kullanmadım oldukça mütevazi hatta mütevaziden de kısıtlı bir şekilde yaşadım bu nedenle her şart altında dayandım.

Sadece bir inşaatımdan bana ait 320 adet dairenin tapusunu verdirmediler daireleri bırakıp gitmem için Başıma her iş getirildi.

İşin İçerisine her merciden insan sokuldu ve 95-2005 arası yıllarca her türlü komployu yaşadım pes etmedim.

Öylesine imkansızlıklar içerisine itildim ki Ankara Bağlum'dan Adliye binasına kadar dolmuş param olmadığı için yaya gittim ama gittim.

Arada bir muarızlarımız geldi.
"Taner Bey biraz yumuşasanız biraz oluruna gitseniz kaleminizin ucu çok sivri başınıza bunlar gelmesin" dediler.

Allah'a şükür hiç bir gün hiç bir şekilde inanmadığımız bir şeyi yazmadık ve söylemedik İnşallah doğru bildiğimizi söyleyerek de gideriz dünyadan.


*************Savcıdan itiraf: ABD karşıtlığıyla yargılanıyorlar

Savcıdan itiraf: ABD karşıtlığıyla yargılanıyorlar Ergenekon ana davasının dünkü duruşmasında Vatansever Kuvvetler Güç Birliği Genel Başkanı Taner Ünal’ın çapraz sorgusu yapıldı. Sorguya Ünal’ın yanıtlarından çok Savcı Nihat Taşkın’ın itiraf niteliğindeki sözleri damga vurdu.

SAVCI NİHAT TAŞKIN’DAN İTİRAF GİBİ SÖZLER

Vatansever Kuvvetler Güç Birliği Genel Başkanı Taner Ünal, dün yapılan çapraz sorgusunda duruşma savcılarının sorularını yanıtladı. Dernek faaliyetlerinin sorgulandığı duruşmada bazı sorular ise Taner Ünal’ın yazdığı yazılar üzerinden soruldu. İşte bu yazılardan birinde savcı Nihat Taşkın itiraf gibi cümle kurdu.

AMERİKAN KARŞITLIĞIYLA YARGILANIYORSUNUZ

Savcı Nihat Taşkın Vatansever Kuvvetler Güç Birliği Genel Başkanı Taner Ünal’a, Amerika ve İsrail’in dünya ve ülke politikaları üzerindeki etkisini anlatan bir yazısını okudu. Yazıda buna karşı nasıl mücadele edilmesi gerektiğinden bahsediliyordu. Savcı Taşkın “Bu yazıyı ne amaçla yazdınız?” diye sordu.

Bu soruya Ünal’ın avukatı
 “Müvekkilimin düşünceleri mi sorgulanıyor” diyerek itiraz etti. Mahkeme Başkanı Köksal Şengün de savcıya “Bu yazıyı neden okudunuz?” diye sordu.

MAHKEME BAŞKANI KÖKSAL ŞENGÜN


"Savcı Bey bu metni neden okudunuz. Bunun suçlamayla ne alakası var?"

Savcı Nihat Taşkın itiraf niteliği taşıyan sözleri bu yanıtında söyledi.

SAVCI NİHAT TAŞKIN


"Ama sayın başkan zaten bunlarla suçlanıyorlar."

Bu sözler salonda bulunanlar tarafından


 “Savcı niyetini belli etti” 

diye yorumlandı.

ulusalkanal.com.tr


*************Mahkemelerde Konferans ve Tv Programlarımızdaki söylediklerimiz nedeniyle suçlandık Orada inandıklarımızın kavgasını yaptık ilerisini söyledik.

Ergenekonda "Türkiye'yi "Milli şuur sahibi Türk gençleri idare etmelidir" dediğimiz ve ABD karşıtlığımız suç olarak değerlendirildi.

Bu sebeple tek geri adım atmadık ve "Neden Atatürkçü ve Türkçü olduğumuzu Neden Türklerin idare etmesi gerektiğini" uzun uzun anlattık.

Ergenekon Davasında Mahkeme huzurunda verdiğimiz ifadeyi 15 Haziran günü öğle sonu paylaşmıştık Twitter sayfamızdan okuyabilirsiniz.  https://twitter.com/tanerunal682

Ergenekon Davasında Türkçülük ve ABD karşıtlığından 8 yıl 9 ay ceza aldık. Aynı iddialarla İki ayrı Ağır Ceza Mahkemesinde daha davamız var.

Mükerer yargılama yapılması yasalara aykırı olmasına rağmen aynı suçtan 3 Özel Yetkili mahkemede yargılanan tek sanık durumundayım.

Yıllardır hakkımızda yapılan iftiralar yalanlar Mahkemelerin huzurunda tükendi ellerinde kala kala "IRKÇILIĞIMIZ VE ABD KARŞITLIĞIMIZ" kaldı.


Değerli Arkadaşlarım Söylediklerimize cevap veremeyenler Sürekli iftira atıyorlar. Sırf bu sebeple her türlü komployu yaşıyoruz Mesele budur.
Taner Ünal Hakkında Yapılan İftiraları Cevaplıyor Reviewed by Bilig Bitig on Cuma, Haziran 20, 2014 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Türk Asya - Asian Turkish, Тюрки России © 2014|Bazı Hakları Saklıdır.
>5846 Numaralı Kanun Gereği Gizlilik ve Kullanım Şartlarını Okuyunuz.|Künye

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.