Satılık

Stratejik Ortaklık Mı Stratejik Kölelik Mi ?

STRATEJİK ORTAKLIKMI STRATEJİK KÖLELİKMİ?

     Atatürk’ün Kurduğu Türkiye Cumhuriyeti devleti ile Türklüğünü bulan, milliyet şuurunun zirvesini yaşayan Türk Milleti Atatürk’ün ölümüyle birlikte Milli politikalardan vazgeçmiş bir anlamda kendi kararlarını kendi verme hürriyetini yitirmiş dışa bağımlı hale getirilmiştir.

     65 yıldır Türkiye’yi yönetenler yürütülen bir önceki yanlış politikaları yeni yanlışlıklarla düzeltiyorlar. 

     Toprağımıza, milli varlığımıza, kültürümüze, malımıza, namusumuza, canımıza  düşman olanlarla gizli – açık pazarlıklar yapılıyor onlarla dans ettiğimizi sanıyoruz.

     Türkiye’nin en büyük şanssızlıklarından birisi Türkiye’yi yönetenlerin Türk Milletini tanımamasıdır. Türk tarihinden, Türk kültüründen, Türk Milletinin ebedi ve ezeli dostluk ve düşmanlıklarından bihaber olmasıdır.

Siz kendinizi tanımayabilirsiniz ancak düşmanlarınız sizi bilir.

     Üstelik dünya düşündüğünüz kadar hızlı dönmez. Milletlerin hayatında 50 - 100 yıl oldukça kısa sürelerdir. A.B.D. Lozan’ı kabul etmemiş senin aleyhine bir takım antlaşmaları sana bunu imzalatmışsa bu gün veya yarın bir bedel ödetmek için yapmıştır. Bu bedeli sana muhakkak ödetecektir.

    Sen bunu bilmeden dev ve zehirli bir yılanla çuvala girmekte ısrar edersen bunun zararına da katlanmak zorundasın.

     A.B.D. Son anda Kuzeyden saldırmaktan vazgeçmiş görünüyorsa zaten Kuzeyden saldırmama kararını çok önceleri verdiği içindir.

     Seni masa başında oyalar, satılık bir ülke durumuna düşürür - bu arada yetkisini aşarak Türkiye arazilerini dahi kiralar - sen Irak’ta birlikte hareket yapacağını sanarak Türkiye de konuşlanacak A.B.D. askerinin yaka rozetine takılacak isim bedelini veya ABD Askerinin alışverişlerinden KDV ödenip ödenmemesi gibi komik hadiseleri tartışırken, A.B.D Irak sonrasının hazırlıklarını yaparak seni uyutur.. Sen halen oynanan oyunun etkisinden kurtulamadığın için “ Aslında masa da fazla bekledik” gibi saçma sapan itiraflarda bulunarak “Ah tezkere bir geçseydi 6 Milyar dolar, yani 2 Milyar hibe 24 Milyar Dolar kredi cepteydi” diye dövünürsün..

     Yanlış. A.B.D. isteseydi  o tezkere geçerdi. A.B.D. istemediği için geçmedi.

     Çünkü A.B.D. Kuzeyden saldırmak zorunluluğu içerisinde bulunduğundan değil, en az 150-200.000 Kişilik bir kuvvet ve güçlü silahlarla Türkiye’ye yerleşmek istediği için bizimle Stratejik İşbirliği masalını uydurmuştu.

     Ancak acele ettiğini İran, Suriye ve Türkiye’yi hedef alan planlarını en az 5 veya 10 yıllık bir süre için ertelemesi gerektiğini anladı. Bir bahane ile çekildi.

     Ortada büyük bir oyun oynanıyor.. Batı’nın (A.B.D.,A.B, Uluslar arası sermaye – elit vd) hedefi Atatürk’ün kurduğu Ulus-Milli devleti yıkmaktır. Türkiye’nin silahla yıkılması zordur. Halbuki içimizde ki satılmışlar Türkiye’yi hiçbir savaşa gerek kalmadan adım adım Batı’ya satmaktadır. Oynanan oyunlarda karmaşıktır. Bu nedenle salt A.B.D. karşıtlığı yapanlar bile bize samimi gelmiyor.

     Kimin hangi rolü üstlendiğini anlamak için mazisine bakmak gerekiyor.

     Mesela 1997 yılında  Türkeli gazetesine “TÜRKİYE BAĞIMSIZDIR, A.B.D’NİN MANDASI DEĞİLDİR” başlığı attığımız gece Zaman Gazetesi tesislerinde basılmakta olan Türkeli gazetesinin baskısını yarıda kestiren, Sayın Hüseyin Gülerce dahil pek çok kişinin devreye girmesine rağmen baskıya müsaade etmeyen Sayın Fehmi Koru’nun savaş buyunca üstlendiği rol bize pek samimi görünmüyor.

     Tıpkı Osmanlı’nın son dönemindeki gibi kimin hangi tarafta oynadığı belli değil!!!

      A.B.D. Düşmanlığı yapanlara bakıyorsunuz bir diğer cepheden de Avrupa Birliği tellallığı yapıyor. İlla birine karşı olurken diğerinin yanında olmak veya onun uşaklığına talip olmak mı gerekiyor?

      Türkiye A.B.D’nin stratejik ortağı değildir. Türkiye ile bir süre daha stratejik işbirliği (!) söz konusu olacaktır. Bir yandan işbirliği görüntüsü verilecek diğer yandan Türkiye adım adım işgal edilecektir. Bu güne kadar nasıl hükümetler değiştirilmiş, krizler çıkarılmış, dervişler bulunmuşsa bundan sonrada yaşayarak öğreneceğimiz bir çok oyunla karşılaşacağız!!! Bu nedenle önümüzdeki üç beş yıl çok önemlidir. Bu süre zarfında hızla iç ve dış borç tuzağından kurtulunmalı, Batı’nın Türkiye’de egemenlik tesis ettiği bütün organizasyonlar kontrol altına alınmalı ve Emperyalizmin geçeceği bütün delikler kapatılmalıdır. Bu devletin gerçekten vatanını milletini seven sahipleri varsa onlar bizim gibi ülkesinin birliğinin bütünlüğünün kavgasını verenlerle uğraşmayı bırakarak gerçek tehlikeye yönelmelidir. Türkiye hiçbir kurşun sıkmadan adım adım işgal edilmektedir. Türkiye halen Lozan’ı dahi kabul etmemiş A.B.D’den hangi birlikteliği umuyor?

       Köpeğe kemik atılır gibi şartlı verilecek kredilerin peşinde koşacağımıza adam gibi olalım çalışalım üretelim kazanalım.

     Türkiye bunu başaramazsa yeni bir istiklal savaşı ile karşı karşıya kalacaktır. Başarsa bile Türkiye artık Batı’nın kıskacına girmiştir. Atatürk’ün ölümünden bu yana Türkiye Cumhuriyeti devletinin yıkılması yolunda her türlü ihanet ve gaflet sergilenmiştir. Sıra bu bedel ödemeye gelmiştir.[1]

     Düşman bağrımıza hançerini dayamıştır. Türkiye ordusunu hızla güçlendirmeli, gerekirse yeni savaş teknolojileri ve taktikleri üzerinde çalışarak yeniden yapılandırmalı, topraklarımıza yönelecek muhtemel saldırılar için bütün tedbirler ivedilikle alınmalıdır.

 Taner Ünal Eylül 2002


[1] Gönlümüz çok daha iyi şeyler yazmak istiyor ancak gerçekler bunlar. Bu güne kadar sizlere ne anlattıysak gerçekleşti. Hem de hadiseler bizim hesap ettiğimizden çok daha hızlı gelişiyor... Mesela biz 2004-2005 ler de olacak diye düşündüğümüz ihanet kararları seçim kararı almış bir meclisten bir oldu bittiyle 3 Ağsutos 2002 gecesi geçiriliverdi!!!Az kaldı A.B.D elini kolunu sallaya sallaya geldi ve 6 Milyar dolar gibi komik bir para karşılığı Türkiye’ye yerleşiyordu !!! 
Stratejik Ortaklık Mı Stratejik Kölelik Mi ? Reviewed by Bilig Bitig on Pazartesi, Haziran 23, 2014 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Türk Asya - Asian Turkish, Тюрки России © 2014|Bazı Hakları Saklıdır.
>5846 Numaralı Kanun Gereği Gizlilik ve Kullanım Şartlarını Okuyunuz.|Künye

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.