Satılık

Asıl Düşman İçimizdeymiş !

ASIL DÜŞMAN İÇİMİZDEYMİŞ

Rahmetli dedem Mehmet Ali Bey 7 yıl, babamın dayısı Rahmetli Mustafa Efendi 13 Yıl cephe cephe savaşmış insanlardı. İkisi de 90 lı yaşlarda öldüler. Sadece ben değil tanıdığım çok insan bu kişilere büyük saygı gösterir dizlerinin dibine oturur Çanakkale İstiklal savaşı hadiselerini birinci elden onların dilinden dinlerdik. Bize arada bir:

“Oğlum bir adamın kanı bozuksa muhakkak sana ve milletimize zarar verecektir. Dar günde iyi kötü ortaya çıkar. Biz en büyük darbeyi kanı bozuklardan yedik. Onlar Türk milletinin en kara günlerinde hep bize ihanet ettiler.” Derdi.

Nitekim aynı acı ve çileleri yaşayarak Türk adıyla Tam bağımsız bir devlet kuran Çanakkale ve Milli Mücadele Kahramanı Aziz Atatürk:

“Bu memleketin harici düşmanlara esir olmasına müsaade etmemek ne kadar lazımsa, aynı zamanda ve onlardan daha fazla bir teyakkuzla (Uyanıklılıkla) dahili düşmanlara, dahildeki muzir (zararlı) adamlara da dikkatle bekçilik yapmak ve onların her hareketlerini gözden kaçırmamak mecburiyetindeyiz.”[1] Diyordu.

Milli Mücadele döneminde Atatürk’ün dıştaki düşmanlardan ziyade “Dahildeki muzırlardan” çektiğini görüyoruz.

     Zaman bizi öyle ağır cenderelerden geçirdi ki, ülkeyi ve Türk milletini onun haiz olduğu tüm değerleri bir bütün  olarak sevmenin bedelini öyle ağır ödetti ki birlikte koştuğumuzu sandığımız insanlardan en ağır darbeleri yedik.[2]  En yakın dostumuz görünen kişilerin bile içten içe bize kin beslediklerini aslında düşman oldukları şeyin “Türklüğümüz” olduğunu anladık. Kaşımızın üzerinde gözümüz olduğu yalanını uyduranların aslında Türk olduğumuz,Türk milletine mensubiyet şuuru ile bağlı olduğumuz için bize düşman olduklarını anladık. Biz masumane duygularla birlik bütünlük konferansları verirken, onların sırtımıza hançer vurmak için zaman kolladıklarını, bir yerlerin adamı olduklarını, gizli – açık, iç ve dış bir takım mihraklarla  iş birliği içerisinde olduklarını gecikmelide olsa ağır bedeller ödeyerek anladık. Zaman geçtikçe “Kültür Milliyetçisiyim” diyenlerin, “Önce İslam” diyerek Yüce dinimizi kendi çıkarlarına alet etme peşinde olanların, aslında gizli ve görevli Türk milletinin düşmanları olduklarını, hatta yaptıklarını söyledikleri mücadeledeki riyayı bile gözlerinden anlar olduk.[3]


Bir kez daha yazıyoruz. Ancak ufak bir ilaveyle  “Türk’ün, Türk milletinin içeride ve dışarıda Türk’ten başka dostu yoktur. ”

                                                                                                           Taner Ünal Ocak 2003
[1] 1923 Atatürk’ün Söylev ve Demeçleri, Cilt-II, 1952, Türk İnkılâp Tarihi Enstitüsü Yayını. 132:133
[2] Bu milletin sahibi aslisi olmanın, sahibi aslisi olan kardeşlerimize sahip olma şuurunu vermenin, Bu şuuru işleyen, bağımsız ve bağlantısız Türkeli gazetesini çıkarmanın bedelini çok ağır ödedik.
[3] Bunu sadece kendim için değil bütün Yörük ve Türkmen kardeşlerim için yazıyorum..
Asıl Düşman İçimizdeymiş ! Reviewed by Bilig Bitig on Pazartesi, Haziran 23, 2014 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Türk Asya - Asian Turkish, Тюрки России © 2014|Bazı Hakları Saklıdır.
>5846 Numaralı Kanun Gereği Gizlilik ve Kullanım Şartlarını Okuyunuz.|Künye

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.