Satılık

Kadim Dilde Tengri (Tanrı-Allah) Kelimesi ve Sembolü


Meşhur Tengri SembolüKadim Dilde Tengri (Tanrı-Allah) Kelimesi ve Sembolü Reviewed by Bilig Bitig on Perşembe, Nisan 10, 2014 Rating: 5

1 yorum:

Anonim dedi ki...

ALLAH (c.c.) Alemlerin rabbidir. ALLAH (c.c.) rabbimizin güzel isimleri ve ismi celili özel olduğu için, tengri, tanrı denmesi uygun olmaz. Bu kadar mı zor Allah demek ? Ne yazık ki, Yüce Kuran'da da dediği gibi insan oğlu nankördür. Herşeyi der, ne yazık ki der, Put der, tanrı der, batıl olan herşeyi söyler, FAKAT Ona her gün hiç bir karşılık hiç bir ücret beklemeden, her salise aldığı nefesi veren Yüce Rahman'a (c.c.) ALLAH demez. Oysa sonsuz nimeti veren, güneşin etrafında nice gezegenler yaratıp karşılık beklemeden hizmetinize sunan ALLAH (c.c.). Soruyorum tengri denen saçmalık da neymiş ? tanrı da neymiş ? Ne diyor Fatiha suresinde ; Elhamdülillahi Rabbil Alemin hamd Alemlerin Rabbi Olan ALLAH içindir. Rahman'dır Rahim'dir.

ŞİMDİ KIYAMET GÜNÜ (SİZİN İSMİNİZ EFE DİYELİM EFENİN EŞ ANLAMLISI MERT'DİR.) YÜCE ALLAH (C.C.) SİZİ MERT DİYE ÇAĞIRSA HOŞUNUZA GİDER Mİ ? AYNI ŞEY DİYE (GÜYA) Siz o sırada size seslendiğini anlamazsınız bile kim bu dersiniz. Hiç kusura bakmayın Siz Rabbinizin İsmi celiline nankörlük ediyorsunuz, zikretmek istemediğiniz için yalan uyduruyorsunuz, türlü türlü hemde. ALLAH ile tanrı, tengri kelimeleri aynı değil'dir. ALLAH (c.c.) padişahtır, mukaddestir En güzel isimler onundur. Özel isimlerdir. Başka bir kula verilemez, verilse bile o sıfatı taşıyamaz o kul. Düşünün Yüce ALLAH'da (c.c.) beni öteki tarafta ismimin eş anlamlısı ile çağırmaz mı diye ?

Buradan da bakabilirsiniz :
http://www.dinimizislam.com/detay.asp?Aid=3861

Türk Asya - Asian Turkish, Тюрки России © 2014|Bazı Hakları Saklıdır.
>5846 Numaralı Kanun Gereği Gizlilik ve Kullanım Şartlarını Okuyunuz.|Künye

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.