Satılık

Güneş Dil Teorisi

 Atatürk’ün Türkçeye çevirttiği (ilk çeviri taraması) C. James CHURCWARD’ın 4 kitap ve bir ekten oluşan MU ÇOCUKLARI adlı eserini buradan okuyabilir ve indirebilirsiniz :

https://www.box.com/s/5f103a06a93aa9536337Güneş Dil Teorisi hakkında tüm yazışma ve 
belgeleri buradan okuyabilir indirebilirsiniz 


 Meksika, La Venta daki büyük toprak piramit. Olmekler tarafından yapılan bu piramit Amerika’nın en eski piramitlerinden. Yani Asya göçüne en yakın yapım tekniğine sahip olanı. Bu piramit arkeologlara göre zamanla ve erozyon nedenleriyle basamaklı yapısını kaybetmiş. Bu yönüyle, yapım tekniği ve kullanılan malzeme ile Xi’an (Şiyan) daki Türk piramitleri ile birebir uyumlu. Hatta şu an ki görünümleri bile neredeyse aynı. Xi’ an daki piramitlerin büyük kısmının tepelerinin düz olması ve bazılarının basamaklı bir görüntüye sahip olması bu ilişkiyi güçlendirmektedir.

- Kürşad BAYTOK

Betin tamamı : http://www.kursadbaytok.com/2012/10/08/buyuk-piramit-la-venta/

Asya’da Hitit Güneşi olarak bilinen semboldeki TENGRİ (yani evrenin her yerindeki tanrı) ile Maya ve Aztek tanrısı Quetzalcoatl ‘ın sembolü arasındaki benzerlik karşılaştırmaya değer. Hele bu tanrının adını “kutsal katlı” olarak okuduğumuzu düşünürsek anlamsal ve sembolik benzerlik iyice artar. (Kutsal katlı, Tengri ile aynı anlamdadır)

Maya ve Aztek tanrı isimlerinde Türkçe ile başka hoş benzerlikler de mevcuttur.

Chac: Yani “Çak” Mayaların yıldırım ve şimşek tanrısıdır. Çak şeklinde okunan bu sözcük halen bile dilimizde “Şimşek çaktı” şeklinde varlığını sürdürmektedir.

Kinich Ahau: Maya güneş tanrısıdır. Kinich veya Küniş, Türkçe “Güneş” kelimesi ile neredeyse birebir aynıdır. Eski Türk inancında “Künhan” Güneş-Han adı kutsal güneşe verilen isimlerden biridir. Ahau ile Han sözlerinin yakınlığı ise dikkat çekicidir.

Xiuhtecuhtli: ateş ve zaman tanrısıdır, çifte göreve sahiptir ve çifte kutlu olarak okunabilir.

Tezcatlipoca: Tez = hızlı, Katlı = Kat eden (hareket eden) ve B den P ye dönüşümle Bora sözü “poca” şeklini almış olabilir. Tezkatlıbora rüzgâr tanrısıdır.
Xochiquetzal: Güzellik ve çiçek tanrıçası idi. Burada “quetzal” sözünün kutsal olduğunu Xochi’nin çok olduğunu kabul edersek bu durumda “Çokkutsal” adı ortaya çıkmış olur.

Aşağıda sıralanan Kızılderili dilinde kullanılan kelimeler ile Türkçe arasındaki benzerlikler gerçekten dikkat çekici.

Betin tamamı : http://onturk.wordpress.com/2011/03/01/ayni-tengrinin-cocuklari/

Prof. Dr. İsmail DOĞAN'ın, Mayaca - Türkçe 2800 sözcüklü bir sözlüğe de iye olan "Mayalar ve Türklük" adlı betiği. Buradan çevrim içi okuyabilirsiniz : http://yayinlar.yesevi.edu.tr/static/kitaplar/mayalar_e_book/e_book/index.html
 Güney batı Amerika OZ tamgalı kap eser. MS 700 Notre Dame Üniversitesi Müzesi - ABD
 
 Olmek eserlerinden. Orta Amerika'da bulunmuş olan tüm Olmek eserlerinde "büyük gözler, oldukça kalın dudaklar, şişkin yanaklar ve tüysüz yüz hakimken", bu eserde; "hafif çekik göz, çıkık elmacık kemikleri, diğerlerine göre daha ince, öne uzanan dudak ve seyrek sakal bıyık betimlemesi göze çarpmaktadır.
 

Utah, Amerika'da "Gazete Kayaları" olarak adlandırılan ve koruma altına alınmış kaya çizimleri. Yaklaşık 2.000 yaşında ve 650 den fazla çizimden oluşan bu kayaların Navaho (bir yerli boyu) Atalarının yapımı olduğu düşünülüyor. İlgili bakan gözler, Türk bedizleri ve tamgaları ile ayırt etmenin zor olduğu çizimler göreceklerdir. En başta Tengri Tamgası..


Güneş Dil Teorisi Reviewed by Bilig Bitig on Salı, Nisan 22, 2014 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Türk Asya - Asian Turkish, Тюрки России © 2014|Bazı Hakları Saklıdır.
>5846 Numaralı Kanun Gereği Gizlilik ve Kullanım Şartlarını Okuyunuz.|Künye

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.