Satılık

Türkçü Dergi Yayın Hayatına Böyle Başladıİlk sayımızla sizlere merhaba diyoruz.

Bu sayımız Türkçü Dergi’nin gerekliliği ve tanıtımı üzerine bir sayı oldu.

Vatan marşından aldığımız “Ey Vatan ! Gözyaşların dinsin, yetiştik çünkü biz!” sloganıyla çıktık karşınıza.

Bu dergi Türkçülüğün mücadele merkezi olmaya adaydır. Bu sebeple Türkçü Dergi’yi  bir çağrı olarak görüyoruz.

Cumhuriyetimizin kuruluş ideolojisi olan Türkçülüğü bu sayfalarda elimizden geldiğince tanıtmaya ve savunmaya çalışacağız.

Yakın tarihimiz, dergilerin aynı zamanda düşünce hareketlerine öncülük ettiğini bizlere en canlı örnekleriyle göstermektedir.

Atatürk’ün Samsun’a ayak basar basmaz yayınlamaya başladığı “Hakimiyet-i Milliye” dergisinin Kurtuluş Savaşı’nın örgütlenmesinde önemli rolü olmuştur. Pek çok önemli karar ve mücadele azmi bu derginin sayfalarında Türk milletine duyurulmuştur.

Aynı şekilde Cumhuriyet sonrası Türkçülüğünün Atatürk’ün vefatından sonra en büyük atılımının Hüseyin Nihal Atsız’ın dergilerinin sağladığı ruhla yapıldığını biliyoruz. 3 Mayıs olaylarının hazırlayıcısı Atsız’ın Orkun dergisi olmuştur. O dergi sayesinde binlerce genç birbirinden habersiz bir şekilde Ankara meydanlarında Nihal Atsız’a yapılmak istenen haksızlığa karşı çıkmıştır.

Türkçü Dergi de bu ruhla hareket edecek, Türkçülüğün Türk’ün kurtuluş yolu olduğunu Türk milletine anlatacaktır. Bu noktada siz değerli okuyucularımıza en az bizim kadar görev düşmektedir. Türkçü Dergi bugün son derece kısıtlı imkanlarla çıkmaktadır. Siz dergimizi alarak bize destek olmakla kalmayıp aynı zamanda dergimizin daha çok kişiye ulaşmasına çalışacaksınız.

İlk sayımızda başyazarımız Kurtkayaoğlu Kürşad “Ey Vatan ! Gözyaşların Dinsin, Yetiştik Çünkü Biz !” isimli yazısıyla karşınızda olacak.

Yılmaz Dikbaş, “Abdullah Gül, Güçsüz Ordu İstiyor” yazısıyla bir devlet için askeri harcamaların ne kadar önemli olduğuna dikkat çekiyor.

Genç arkadaşlarımızdan Oğuzhan Bay “Türkçü Dergi Çağrısı” yazısıyla Türkçü Dergi’nin bütün Türkler için bir çağrı anlamı taşıdığını belirtiyor.

Kürşad Börüteçene ise “Türkçülük Nedir?” yazısıyla Türkçülüğün tanımını yapıp, Türkçülüğün ne olduğunu ve ne olmadığını anlatmaya çalışıyor.

“Türkçü Dergi Önbildirisi” olarak yayınladığımız yazı ise Türkçü Dergi’nin amaçlarını ve ne için çıktığını belirtiyor. Bu önbildiride yayınladığımız ilkelere sadık kalmaya hepinizin huzurunda ant içiyoruz.

Hakan Nişancı ise “Türk Dünyasında Türkçülük ve Türkçülüğün Tarihsel Gelişimi”nde daha ziyade Türkiye dışındaki Türklerin Türkçülük alanındaki çalışmalarından bahsediyor.

Bu sayımızdan itibaren her sayıda Gökbilge Atsız’dan bir yazı ya da şiir yayınlayacağız. İlk olarak da “Toprak-Mazi” şiirini yayınlıyoruz.

Kağan Bahadır “ Tarihten Bir Sayfa ve Resmi Dil Meselesi” isimli yazısında son günlerin en önemli tartışma konularından birisi olan iki dilli yaşam tartışmalarının üzerinde duruyor. Mecliste ikinci bir dilin Osmanlı döneminde bile tartışılmasına izin verilmediğini belirtiyor.

Onur Özkan “Türklerde Bilim” yazısında Türklerinin bilim alanında çağının öncüsü olduklarını belirtiyor ve bize bugünkü geri kalmışlığımızın nedenlerini  sorgulatıyor.

Son olarak da Türkçülüğün önemli fikir adamlarından Ziya Gökalp’ın bir yazısına yer veriyor ve Türk aydınının halka doğru gitmesi gerektiğine dikkat çekiyoruz.

Ayrıca bu sayıdan itibaren her sayı Birleşik Türkçü Cephe adıyla tek sayfalık bir ek çıkartıp milletimize dağıtarak, milletimizi Türkçülük yolunda bilinçlendirmeyi hedefliyoruz.

İlk sayımız için “Aranılan Panzehir Bulundu: Türk Milliyetçiliği” başlığını uygun bulduk.

Dergimize ve Birleşik Türkçü Cephe ekine ulaşmak için il temsilcilerimizle irtibata geçmeniz ya da internet üzerinden sayfalarımıza iletişim bilgilerinizi bırakmanız yeterli olacaktır.

İlk sayımızın Türk milletine esenlik ve kut getirmesi dileğiyle.
Türkçü Dergi Yayın Hayatına Böyle Başladı Reviewed by Bilig Bitig on Cumartesi, Şubat 08, 2014 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Türk Asya - Asian Turkish, Тюрки России © 2014|Bazı Hakları Saklıdır.
>5846 Numaralı Kanun Gereği Gizlilik ve Kullanım Şartlarını Okuyunuz.|Künye

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.